GÜNÜMÜZÜN KARAKÖY'Ü

Karaköy eskisi gibi değil artık. Turistik ve eğlenceli bir yer olmuş. Bir İstanbullu olarak , İstanbul'un yeni açılan mekanlarını , yenilenen yeni yüzünü görmeye can atıyorum. Tatillerde uzun vakitler bulunca bir gezgin gibi, turist gibi gezmek çok hoşuma gidiyor. Geleceğe taşıyacağımız anıları da biriktirmiş oluyoruz bu şekilde.
Yeni Karaköy birbirinden güzel mekanlarının yanında , grafitileri de ayrıca çok güzel.
Ben sizi bu görsel şölenle başbaşa bırakayım. Mutlaka gidip yerinde görün. Bir gününüzü ayırıp İstanbullu bir de o mekanlardan dinleyin.Dondurmino gerçek İtalyan dondurması. İtalya'dakiler kadar lezzetli, hiç şüpheniz olmasın.Minicik keyifli bir mekan.Karabatak 'ın iç mekanı kadar, içerden dışarısını izlemekte çok keyifli.
O mavi camdan içeri süzülen ışığın verdiği hissi anlatmaya ve bu fotoğrafta hissettirmeye hiçbir şeyin gücü yetmez.
İçeride daha resmedecek çok detay var, ama yerinde görün :)
Kimseye rahatsızlık vermek istemedim.


 GRIGIO  kim tanımak isterdim. Çok güzel eserleri var. Belki bu yazıyla ulaşır bana.


Karaköy'ü tüm İstanbulların hatırasına yerleştirmeye hazır. İnstagramda bir çok insanın fotoğrafını gördüm bu şablonun önünde. Sizin de olsun.Yorumlar

Storm Angel dedi ki…
Biliyorsun bayılıyorum grafittilere. keşke böyle özel bir
yeteneğim olsaydı.olmayınca da nerede bulsam bol bol
fotosunu çekiyorum. zaten grafitti ve ben albümü yapıyorum yavaş yavaş. hangi şehre gitsem sokaklarda ararım. karaköyde eşsiz bu anlamda.
istanbul gezilerini özlemişim. ne güzel yaptın...
Işın dedi ki…
Karaköy'ü ben de çok seviyorum, en az ayda bir gitmezsem özlerim. Belki biliyorsundur ama hatırlatmak isterim. Eğer graffiti seviyorsan Yeldeğirmeni. Kadıköy, Moda civarında da çok güzel (daha da profesyonel) duvar resimleri var. Hemen her yıl Kadıköy belediyesi bir mural festivali düzenliyor. Bu hafta yenisi başladı. Hatta bugün bir duvarın boyanmasına canlı canlı tanık oldum Kadıköy'e inerken. Kadıköy Belediyesi'nin twitter hesabından ve Mural İstanbul sitesinden hepsinin yerini ayrıntılı olarak görebilirsin.
Bayıldım Karaköy'deki graffitilere..hele ki o hatıralık köşeler!
kesinlikle Karaköy'de bir hatıra fotoğrafı çektirmeye değer :)
harika fotoğraflara teşekkürler Zeynep'cim..
Sevgilerimle

*Kısa bir süre önce ben de Bakırköy çarşıda gördüğüm graffitileri kamerama kaydetmiştim. Çok sevimli ve komiktiler :)
Leylak Dalı dedi ki…
Şu anda İstanbul'a ışınlanmak istedim :)
Buketcim, etrafı neşelendiren bir sanat. Şehre anlam katıyor. SAdece grafitiyle çok kötü bir semnti harikulade hale getirebiliyorsun. Bence Karaköy bunun en güzel örneği.
Işıncım, Sırada Moda ve Kadıköy'deki grafitiler var, onları da yayınlayacağım. Hazırladım. Festival yapıldığını bilmiyordum. Mutlaka takip edeceğim.
İZler ve Yanılsamalar, BAkırköy gitmek için uzak bana.
SEn ne güzel bir albüm yapmışın. İnceleyeceğim en kısa sürede.
Nurşen ablacım, İstanbul seni hep özlüyor. :)

Popüler Yayınlar